Na danas održanom Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige Sjever (HALS), mladi atletičari AK KA TIM ostvarili su u vrlo jakoj konkurenciji u Varaždinu niz zapaženih plasmana i rezultata.

Najbolji klupski pojedinac je bio limač Noa Majetić, koji je u skoku u dalj osvojio drugo mjesto, odnosno stekao titulu viceprvaka Lige. Prvo mjesto mu je izmaknulo tek za jedan centimetar, no valja istaknuti da je jedini od vodećih skakao ujednačeno, sva četiri puta preskočivši više od 4 metra. Vrlo dobar je bio i u utrci na 60 metara; u cilj najbrže skupine utrčao je kao četvrti.

Mlađi kadet Leon Pleša također se istaknuo u skoku u dalj, zauzevši odlično četvrto mjesto s vrlo dobrim skokovima. I u utrci na 100 metara je imao zapažen nastup, osvojivši peto mjesto. Valja naglasiti da se Leon nadmetao i s godinu dana starijim natjecateljima te stoga njegovi plasmani imaju još veću vrijednost.

Stariji kadet Lovro Kasunić je osvojio odlično četvrto mjesto u utrci na 1000 metara i to s vrlo dobrim vremenom. I on je za suparnike imao i godinu dana starije natjecatelje, a do brončanog odličja mu je nedostajalo, za utrku tolike dužine, malenih 57 stotinki.

U Varaždinu je nakon više od mjesec dana ponovno nastupio limač Jakov Perinac, koji je krajem kolovoza zadobio lom stopala. Nije trčao i skakao, već je bacao vortex i pri tome zauzeo vrlo dobro osmo mjesto. Želimo mu daljne uspješno ozdravljenje, kako bi i dogodine nastavio sa zapaženim atletskim nastupima.

U bacanju vortexa istaknuo se i mlađi limač Ivan Raguž, koji je u konkurenciji i do dvije godine starijih atletičara osvojio vrlo dobro deveto mjesto. Ivan je pokazao da je i odličan sprinter, zauzevši 15. mjesto uz, za svoj uzrast, odličan rezultat.

Limač Ivano Muža nastupio je samo na 60 metara te zauzeo 23. mjesto, no i on će imati prigodu nadmetati se u istoj kategoriji i nagodinu.

Od atletičarki KA TIM-a najbolji plasman ostvarila je limačica Katja Joha, koja se vratila natjecanjima na atletskoj stazi u okviru HALS-a nakon punih godinu dana. Katja je u utrci na 400 metara zauzela deveto mjesto.

Mlađa kadetkinja Maja Luketić bila je u istoj disciplini tek jedno mjesto slabija, dok je u sprintu na 100 metara ostvarila 22. vrijeme.

Limačica Vita Andrić nastupila je u skoku u dalj te ostvarila plasman na 13. mjesto. Nije skakala loše, no zacijelo ima još vrijednog “štofa” za napredak. A i dogodine je limačica te će, vjerujemo, i njezin talenat doći do punog izražaja.

Mlađa kadetkinja Lana Perinac u utrci na 100 metara je imala 26. rezultat. No, u utrci na 400 metara napravila je grešku, prerano je iz “startnog lijevka” utrčala u unutrašnju stazu i stoga od strane sudaca zaradila diskvalifikaciju. Šteta, no s pravom se kaže: “Na greškama se uči, stječe iskustvo!”.

U svemu, trenerica Ana Guštin Dragojević, kao i roditelji – navijači, imali su priliku biti zadovoljni nastupima mladih KA TIM-ovaca. Pohvalno je i to što ih se čak desetero odazvalo nastupu na jednom od za njih najvažnijih, a ujedno i posljednjih ovogodišnjih natjecanja. Natjecanje je održano po lijepom vremenu, izjutra svježem a kasnije uz ugodnu ranojesensku temperatru.

Lana Perinac (2004.) – 100 metara – 26. mjesto, 14,57 sek

Maja Luketić (2004.) – 100 metara – 22. mjesto, 14,41 sek; 400 metara – 10. mjesto, 1:08,71 min

Limači (2006. godište i mlađi)

Ivan Raguž (2008.) – bacanje vortexa – 9. mjesto, 33,45 m; 60 m – 15. mjesto, 9,86 sek

Ivano Muža (2007.) – 60 metara – 23. mjesto, 10,62 sek

Jakov Perinac (2007.) – bacanje vortexa – 8. mjesto, 33,49 m

Noa Majetić (2006.) – skok u dalj – 2. mjesto, 4,09 m; 60 m – 4. mjesto, 9,08 sek

Mlađi kadeti (2004. i 2005.)

Leon Pleša (2005.) – skok u dalj – 4. mjesto, 4,44 m; 100 metara – 5. mjesto, 13,85 sek

Stariji kadeti (2002. i 2003.)

Lovro Kasunić (2003.) – 1000 metara – 4. mjesto, 2:50,79 min

One Reply to “Pojedinačno prvenstvo HALS-a: Odlični Noa, Leon, Lovro, …”

1. Srebrni Noa bio je odličan! Lovro Kasunić je ponovno otrčao odličnu utrku, taktički vrlo zrelo i borbeno.Jakov je usprkos nedovoljno oporavljenoj ozljedi nastupio i bacao vortex koliko je u tom trenutku i pod takvim okolnostima mogao. Ivan Raguž je puno mlađi od ostalih natjecatelja, ali borben i jako nadaren i jednoga dana sigurno će se profilirati u dobrog sportaša.Vita, Katja, Lana, Maja, Ivano, Leon i svi ostali – SUPER STE!
    KA TIM ima najbolju ekipu roditelja i zato smo tako uspješni i dobri!