_DSC0038

Evo završio je 3. po redu Karlovački cener koji je ove godine bio u organizaciji Run & Trek-a i AK Ka-tim-a.

Rekoradan broj natjecatelja – nas 578 protrčalo je našom karlovačkom zvijezdom 4 kruga po 2.5 km…

Vrijeme je bilo izuzetno toplo, navijača je bilo izuzetno puno..

11377138_879705918768529_1158032512089334797_n

Najbrži trkač bio je Nikola Mikulić iz Atletskog kluba “AK Svetice” iz Zagreba u vremenu 32 minute i 27 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Danijel Fak iz zagrebačkog “AK Maksimira”, treće Zoran Žilić iz Koprivnice, četvrto Ivan Pikunić iz “AK Svetica” i peto Goran Murić iz AK “Forca”.

Kod žena pobjedu je odnijela Lisa Nemec iz Atletskog kluba “Svetice” iz Zagreba. Bila je to njena treća pobjeda na ovoj utrci. Druga je bila Marija Vrajić iz “AK Maksimira”, treća Kristina Božić, četvrta Nikolina Stepan  i peta Anda Tomaš sve redom članice AK “Svetice”.

Ono što mi je izuzetno drago da je na stazi bilo jako puno Karlovčana i Karlovčanki. Nekima prva utrka, svi odredom zadovoljni, neki rušili svoje PB-ove… sve u svemu izuzetno me veseli da nas toliko trči u ovom gradu :)

_DSC0223Najbrži Karlovčan bio je Nikica Vrabac, a najbrža treću godinu za redom ja :) Vrabac  je bio ukupno 23. muški, ja sam bila ukupno 8.

Drago mi je da je ovaj grad napokon u atletskom smislu zaživio…bar na jedan dan pokazali smo atletičarima iz cijele Hrvatske i šire da možemo napraviti hepening, lijepu utrku kroz naš prekrasan grad :)… Ziher sam da u Karlovcu ovoliko sportaša u nekoj utrci nije sudjelovalo.

Zašto je to bitno?

Pa kad dovedete ovoliko ljudi u svoj grad i nije baš mala stvar… mi smo pokazali da je to itekako jaka disciplina, sve više i više ljudi trči, postaju osviješteni da je bavljenje sportom vrlo bitno, rekreativno ili profesionalno… održavanje tjelesne kondicije je  bitno za zdravlje, kako fizičko tako i duhovno :)

Nažalost zbog nekih nesavjesnih trkača, rezultati su bili nepotpuni u obradi tako da proglašenje kategorija nije moglo biti. Predlažem da proglašenje kategorija napravimo nakon jedne Koranske lige za Karlovčane i Karlovčanke, a svi ostali koji ne mogu doći po medalju bit će im poslana poštom.

Hvala svima što su došli i uveličali utrku svojim sudjelovanjem. Nadam se da vam je bilo lijepo trčat kroz naš lijepi grad i da ćete doći i iduće godine opet :)

Evo nekoliko slikica sa utrke koje je snimio naš dragi Denis Stošić, a sve slikice od njega možete pogledati na facebooku

2 Replies to “Završio 3. Karlovački cener”